Złote zasady w opiece nad psem

Złote zasady w opiece nad psem

W jaki sposób najlepiej opiekować się psem? Wbrew obiegowym opiniom posiadanie czworonoga w domu jest wzięciem pełnej odpowiedzialności za życie zwierzęcia, dlatego najlepiej podjąć decyzję o zakupie lub przygarnięciu psa ze schroniska mając pełną świadomość tego, jakie obowiązki wiążą się z czasem opieki nad ulubieńcem.

Złote zasady w opiece nad psem
Przede wszystkim oczywiście należy psa regularnie karmić. Warto przy tym zasięgnąć porady specjalisty co do odpowiedniej diety, jaką powinny utrzymywać psy konkretnej rasy. Dieta czworonoga może również być zależna od jego wieku, stąd też tak ważne jest posiadanie wiedzy na temat tego, czym najlepiej odżywiać posiadanego w domu psa. Pies jest zwierzęciem wymagającym określonych szczepień, wynikających z wyróżników ras. Oznacza to, że w momencie przygarnięcia psa należy udać się do weterynarza, który szczegółowo przebada zwierzę, ustalając jego wiek i wymagania odpowiednie dla wieku. Dla łatwiejszego zapamiętania poszczególnych informacji właściciel psa otrzymuje książeczkę, która będzie przypominała o konieczności okresowych szczepień czworonoga. Poza okresowymi szczepieniami musisz również pamiętać o tym, by pies był regularnie odrobaczany i odpchlany, dzięki czemu zapewnisz czystość tak psu jak i innym mieszkańcom w gospodarstwie domowym. Pies wymaga także opieki w zakresie higieny. Specjaliści polecają kąpiele niezbyt częste, gdyż mogą one powodować utratę naturalnych właściwości psiej skóry i sierści. W trakcie kąpieli psa należy używać szamponów przeznaczonych specjalnie dla psów. Aby pies rozwijał się prawidłowo pod względem fizycznym i psychicznym należy go również regularnie wyprowadzać na spacery. Kontakt ze światem pozwala zwierzęciu na dojrzewanie umysłowe, a wysiłek fizyczny umożliwia zachowanie dobrej kondycji. Co więcej, spacery działają również uspokajająco, dzięki nim mniejsza jest agresja u zwierzęcia. Opieka nad psem przynosi również korzyści człowiekowi, dlatego mimo tak wielu obowiązków związanych z utrzymaniem zwierzęcia warto podjąć ten wysiłek.

Podsumowując oznacza to, że w momencie przygarnięcia psa należy udać się do weterynarza, który szczegółowo przebada zwierzę, ustalając jego wiek i wymagania odpowiednie dla wieku. Dla łatwiejszego zapamiętania poszczególnych informacji właściciel psa otrzymuje książeczkę, która będzie przypominała o konieczności okresowych szczepień czworonoga.

Na naszej stronie dowiesz się jakie choroby mogą wystąpić u kotów i jak sobie z nimi radzić. Dodatkowo ciekawostki o psach czyli jak opiekować się pupilem.

ul. Krótka 5, Kraków

801 255 006

kontakt@hartog-loft.pl