Podróż zagraniczna z naszym pupilem

Podróż zagraniczna z naszym pupilem

Wyjazdy urlopowe, niezależnie od pory roku czy środka transportu, to zawsze duże wyzwanie logistyczne. Problem może być większy, jeśli zamierzasz na wyjazd zabrać swojego ukochanego psa. W jaki sposób wyjeżdżać ze zwierzętami?

Podróż zagraniczna z naszym pupilem
Okazuje się, że nie jest to takie skomplikowane przedsięwzięcie, należy jedynie pamiętać o tym, by dokładnie wszystko zaplanować, by uniknąć stresu w dniu wyjazdu. Przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, gdyż istnieje cały szereg czynności, które muszą wykonać wszyscy właściciele czworonogów, którzy mają zamiar zabrać swoje zwierzęta na wakacyjny wyjazd. Niezbędne będą wizyty w lecznicach weterynaryjnych, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne zaplanowanie wszystkich czynności z pewnym wyprzedzeniem. Zwierzę musi być zaszczepione przeciwko wściekliźnie, dlatego też konieczne jest odbycie zabiegu, który zostanie potwierdzony w książeczce psa. W przypadku pierwszego szczepienia w życiu zwierzęcia należy pamiętać o tym, że wymaga 21 dni kwarantanny. Każde kolejne już tego okresu nie posiada, z wyjątkiem sytuacji, w której zostanie przekroczony termin kolejnego, tak zwanego szczepienia przypominającego. Jeśli się spóźnisz i szczepienie odbędzie się po wyznaczonym terminie, po raz kolejny musisz odczekać 21 dni zanim wyjazd stanie się możliwy.
Z wizytą u weterynarza wiąże się również inny wymóg konieczny do tego, by pies mógł swobodnie podróżować. Zgodnie z prawem unijnym zwierzę musi zostać zachipowane przy pomocy mikrochipu wszczepianego pod skórę. O ile ludzie nie potrzebują paszportu do podróżowania po krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej, o tyle zwierzę musi taki dokument posiadać. Może go wystawić lekarz weterynarii posiadający stosowne uprawnienia. Warto o to zapytać przed wizytą, gdyż nie wszystkie lecznice dla zwierząt legitymują się tego rodzaju dokumentami, które pozwalają wystawiać im paszporty.
Pamiętaj również o tym, by przed podróżą dowiedzieć się, czy kraj bądź kraje, do których się udajesz, nie mają jakichś dodatkowych wymogów do spełnienia.

Podsumowując przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, gdyż istnieje cały szereg czynności, które muszą wykonać wszyscy właściciele czworonogów, którzy mają zamiar zabrać swoje zwierzęta na wakacyjny wyjazd. Niezbędne będą wizyty w lecznicach weterynaryjnych, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne zaplanowanie wszystkich czynności z pewnym wyprzedzeniem.

Na naszej stronie dowiesz się jakie choroby mogą wystąpić u kotów i jak sobie z nimi radzić. Dodatkowo ciekawostki o psach czyli jak opiekować się pupilem.

ul. Krótka 5, Kraków

801 255 006

kontakt@hartog-loft.pl