Flyball sport dla psów

Flyball sport dla psów

Flyball i w naszym kraju zdobywa coraz większą popularność. Dlaczego „psia sztafeta”, bo i tak bywa nazywana ta dyscyplina psiego sportu, cieszy się powodzeniem wśród posiadaczy czworonogów? Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka.
Flyball to sport drużynowy, co oznacza szereg korzyści zarówno dla właścicieli psów jak i samych czworonogów.

Flyball sport dla psów
Zwierzęta przebywające w swoim towarzystwie odznaczają się większą łagodnością, natomiast ich właściciele mogą przebywać w towarzystwie osób posiadających podobne zainteresowania i pasje. Rozgrywki „psiej sztafety” to po prostu świetna okazja do tego, by spędzić dzień aktywnie i na świeżym powietrzu. Niewątpliwie innym z czynników decydujących o rosnącej fali popularności flyball w naszym kraju jest także jego duża widowiskowość. Gra polega na tym, że pies pokonuje specjalny tor przeszkód, dobiega do maszyny wyrzucającej piłki i ją uruchamia uderzeniem łap, następnie zaś złapać piłkę i wrócić z nią do linii mety. W trakcie wykonywania tych czynności zwierzę nie może ominąć przeszkody lub wypuścić piłki. Zawody są sztafetą, więc kolejny pies startuje dopiero wówczas, gdy poprzedni ukończy swój bieg. Wygrywa drużyna, w której wszystkie psy ukończą swoje biegi szybciej. Jak widać, psy biorące udział w tej konkurencji muszą regularnie ćwiczyć, zarówno sprawność fizyczną jak i wykonywanie odpowiednich czynności. To niewątpliwie kolejna przyczyna popularności tego psiego sportu w naszym kraju. Zwierzęta regularnie ćwiczące są sprawne i zachowują również umiejętności umysłowe. Zapewne to właśnie z tych względów wielu właścicieli czworonogów decyduje się na dołączenie do zespołów biorących udział w regularnych zawodach, odbywających się w wielu miejscowościach w Polsce. Jak każdy sport, flyball niesie za sobą możliwość odniesienia kontuzji, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie zwierzęcia do brania udziału w tego rodzaju zawodach. Regularne treningi powinny zapobiegać tego rodzaju nieszczęśliwym wypadkom, a jednocześnie działać pozytywnie na wzrost kondycji fizycznej czworonoga.

Podsumowując niewątpliwie innym z czynników decydujących o rosnącej fali popularności flyball w naszym kraju jest także jego duża widowiskowość. Gra polega na tym, że pies pokonuje specjalny tor przeszkód, dobiega do maszyny wyrzucającej piłki i ją uruchamia uderzeniem łap, następnie zaś złapać piłkę i wrócić z nią do linii mety. W trakcie wykonywania tych czynności zwierzę nie może ominąć przeszkody lub wypuścić piłki.

Na naszej stronie dowiesz się jakie choroby mogą wystąpić u kotów i jak sobie z nimi radzić. Dodatkowo ciekawostki o psach czyli jak opiekować się pupilem.

ul. Krótka 5, Kraków

801 255 006

kontakt@hartog-loft.pl