Dbanie o sprawność fizyczną pupila

Dbanie o sprawność fizyczną pupila

Dbanie o kondycję czworonoga zaczyna się od pierwszych dni po jego urodzeniu. Warto od samego początku opieki nad zwierzęciem zwracać szczególną uwagę na jego potrzeby w tym zakresie, gdyż pozwala to na uniknięcie ewentualnych problemów zdrowotnych w późniejszym okresie jego życia.

Dbanie o sprawność fizyczną pupila
Młode psy, jak nietrudno to zauważyć, posiadają ogromną potrzebę ruchu i zabaw. Należy im na to pozwalać, umożliwiając częste wychodzenie i poświęcając czas na to, by towarzyszyć zwierzęciu. Zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu jest istotne, dlatego nie wolno dopuścić się zaniedbań wynikających z winy ludzkiego opiekuna. Pies rozwijający się w sposób prawidłowy będzie po prostu zdrowy, a czas jego życia może ulec wydłużeniu. W pierwszym okresie życia, dojrzewające zwierzę należy zatem otoczyć szczególną opieką, zwracając uwagę także na to, by rozpocząć regularne gry i zabawy ruchowe. Dojrzałe psy, które już osiągnęły dorosły wiek, również powinny mieć zapewniony odpowiedni trening. Regularność i systematyczność w tym zakresie pozwala na zbudowanie masy mięśniowej, a także zapewni dobrą kondycję fizyczną zwierzęcia. Dobra forma u psa jest tak samo ważna jak u człowieka, przedłuża jego sprawność i umożliwia dłuższe życie bez uciążliwych chorób. Pies, nawet już w podeszłym wieku, również domaga się spacerów, więc warto o to zadbać. Należy przy tym pamiętać, że stare czworonogi szybciej się wychładzają, dlatego w okresie zimowym warto zadbać o kubraczek, który zapewni zwierzęciu komfort w trakcie przebywania na świeżym powietrzu. Oczywiście, dbanie o sprawność fizyczną psa oznacza również dbałość o zapewnienie mu odpowiedniej ilości pokarmu będącego w stanie regenerować siły i dostarczać energii. Dobrą praktyką jest konsultacja ze specjalistą, może to być lekarz weterynarii bądź dietetyk zwierzęcy.

Podsumowując zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu jest istotne, dlatego nie wolno dopuścić się zaniedbań wynikających z winy ludzkiego opiekuna. Pies rozwijający się w sposób prawidłowy będzie po prostu zdrowy, a czas jego życia może ulec wydłużeniu. W pierwszym okresie życia, dojrzewające zwierzę należy zatem otoczyć szczególną opieką, zwracając uwagę także na to, by rozpocząć regularne gry i zabawy ruchowe.

Na naszej stronie dowiesz się jakie choroby mogą wystąpić u kotów i jak sobie z nimi radzić. Dodatkowo ciekawostki o psach czyli jak opiekować się pupilem.

ul. Krótka 5, Kraków

801 255 006

kontakt@hartog-loft.pl